Šuvcāne Baiba

Šuvcāne Baiba (22.02.1947.)
Suvcane BaibaLībiešu kultūras darbiniece Baiba Šuvcāne dzimusi 1947. gada 22. februārī Rīgā.
Beigusi Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas fakultāti (1975.). Strādājusi Mežsaimniecības zinātniski pētnieciskā institūta “Silava” dabas aizsardzības laboratorijā par jaunāko zinātnisko līdzstrādnieci. Vairāk nekā divdesmit gadus strādājusi Latvijas Nacionālajā teātrī par galvenā režisora palīdzi trupas jautājumos.
1999. gadā Baiba Šuvcāne sāka strādāt Valsts īpaši aizsargājamā lībiešu kultūrvēsturiskajā teritorijā “Lībiešu krasts” par mēnešraksta “Līvli” un Lībiešu gadagrāmatas redaktori. 2003. gadā viņa kļuva par “Lībiešu krasta” direktora vietas izpildītāju, bet, kad direkciju reorganizēja, 2004. gadā sāka strādāt Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariātā par jaunizveidotās lībiešu lietu nodaļas vadītāju.
B. Šuvcānes publikācijas par lībiešu kultūrvēsturi un aktivitātēm lasāmas mēnešrakstā “Līvli” un “Lībiešu gadagrāmatās” no 1999. līdz 2008. gadam, kā arī vietējos laikrakstos “Talsu Vēstis”, “Dundadznieks”, interneta portālā livones.net. Piedalījusies V. M. Šuvcānes grāmatu “Latviešu-lībiešu-angļu sarunvārdnīca” (1999.), “Lībiešu ciems, kura vairs nav” (2002.), “Lībiešu folklora” (2003.), “Mazirbe – mazs ciems jūrmalā” (2006.) veidošanā un sagatavošanā izdošanai. Sarakstījusi un publicējusi grāmatas “Senais lībiešu ciems Kolka” (2010.) un “Lībiešu krasta stāsti” (2012.).
Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s