Par projektu

Dzīvē viss mainās – kaut kas pazūd, kaut kas rodas no jauna. Labi, ja šīs izmaiņas ir dokumentāli fiksētas un aprakstītas, taču dažreiz tās paliek tikai cilvēku atmiņā un iet zudumā. Tā mēs piemirstam par kādreiz svarīgiem, nozīmīgiem un savā ziņā vēsturiskiem cilvēkiem, notikumiem un lietām.
Ideja par šādu tīmekļa vietni, radās jau 2011. gadā, bet realizēta tā tika tikai 2013. gada sākumā.
Visa pamatā ir Gunāra Laicāna daudzu gadu laikā uzkrātā informācija, kas ir gana interesanta lai ar to padalītos arī ar citiem. Papildinot to ar citur pieejamo informāciju radās ideja izveidot vietu, kurā tiktu ievietoti un apkopoti dažādi vēsturiski materiāli (teksti periodikā, dokumenti, fotogrāfijas, atmiņu stāstījumi), kā arī veidota rakstu sērija par Dundagas un tās vēsturiski saistītās teritorijas vēsturi.
Šī vietne ir veidota visiem tiem, kas vēlas atcerēties un saglabāt, ieraudzīt un parunāt par to, kas bijis un noticis Dundagā un ar to saistītajā teritorijā. Ceram, ka izveidotā tīmekļa vietne ļaus mums vairāk saprast sava novada bagāto vēsturi, apzināt cilvēkus, kas no šejienes nākuši, kā arī dos impulsu vēsturiskās informācijas apzināšanai.
Ja arī Jūs vēlaties kļūt par šī projekta sastāvdaļu un publicēt rakstu, vai padalīties ar informāciju kas ir jūsu rīcībā, rakstiet uz: dundagasvesture@gmail.com.
Paralēli publicētajai informācijai šajā tīmekļa vietā, daļa no Dundagas kultūrvēsturiskā mantojumu tiek saglabāts arī vienā no Dundagas ciemiem Vecmuižā. Tieši šeit  Gunārs Laicāns kā ekspozīcijas vietu attīsta vēsturisku ēku, kurā ir izvietota privāta vēsturisko lietu kolekcija.
Vecmuiža. Bijusī staļļa ēka. Vieta, kur izvietota privāta vēsturisko lietu kolekcija.

Vecmuiža. Bijusī staļļa ēka. Vieta, kur izvietota privāta vēsturisko lietu kolekcija.

Vēsture nav ne atmiņas, ne pagātne, vēsture ir stāsts par pagātni, kura veidošanai tiek izmantotas atmiņas. /Gustavs Strenga/

4 atbildes “Par projektu

  1. Vai Jūsu failos ir ziņas par Gustavu Jambergu, Dundagas spirta monopolistu un goda ugunsdzēsēju? Vēstures līkloči ir savijušies tā, ka ir interese par viņa gaitām Dundagā uzzināt vairāk.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s