Auziņs Arnolds

Auziņš Arnolds (29.11.1931.)
Arnolds Auziņš dzimis 1931. gada 29. novembrī Talsu rajona Dundagas pagasta Mālejās.
1940. gadā sāk apmeklēt Ģibzdes pamatskolu. No 1945-1950. gadam mācās Dundagas vidusskolā. 1950. gadā iestājas Latvijas Valsts universitātes Filoloģijas fakultātē, kuru absolvē 1955. gadā. 1954. gadā sāk strādāt laikrakstā “Pionieris” redakcijā. 1977. gadā pāriet darbā žurnāla “Draugs” redakcijā par literārās nodaļas vadītāju.
1991. gadā aiziet pensijā, lai nodotos tikai radošam darbam. Ir Rakstnieku savienības un Žurnālistu savienības biedrs, kā arī darbojas Dramaturgu ģildē un Rīgas Latviešu biedrības literatūras sekcijā.
Pirmais dzejolis publicēts 1957. gadā. Radio pasaku konkursā 1966. gadā un izdevniecības “Avots” aprakstu konkursā 1980. gadā saņem pirmās prēmijas. Vairākkārt godalgots arī žurnāla “Skola un Ģimene” rīkotajos stāstu konkursos. Pirmais dzejoļu krājums “Smaids’ iznācis 1967. gadā. Darbojies dažādos žanros un rakstījis gan bērniem, gan pieaugušajiem. Lielu daļu no sava radošā mūža veltījis publicistikai, sarakstīdams piecas vēsturiska satura grāmatas. Neviens no mūsdienu latviešu rakstniekiem nav sacerējis tik daudz anekdošu – gan par politiķiem, gan par rakstniekiem, kas sakopotas 7 grāmatās. Vairāk nekā 300 dzejoļu izmantojuši daudzi komponisti – E.Īgenberga, R.Pauls, A.Kublinskis, R.Kalsons, G.Freklenfelds, V.Salaks u.c.. Dzejoļi atdzejoti angļu, krievu, lietuviešu, gruzīnu, somu un bulgāru valodās.

Avots: http://www.makslinieki.lv

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s