Atgādinājums par vēlēšanām (1956.)

1956. gada 5. augustā no pulksten 6 rītā sākās LPSR Augstākās Padomes deputātu vēlēšanas Dundagas 125. vēlēšanu apgabalā.
Iepazīstinām ar atgādinājumu, kas nosūtīts vēlētājam ar atgādinājumu izpildīt savu Padomju pilsoņa pienākumu un savlaicīgi ierasties uz vēlēšanām.

Pēc Latvijas iekļaušanas PSRS 1940. gada 5. augustā Tautas Saeima 1940. 25. augustā pieņēma Latvijas PSR konstitūciju, kas bija sastādīta pēc citu PSRS republiku konstitūciju parauga. Saskaņā ar to augstākais valsts varas orgāns Latvijas PSR bija Augstākā Padome. Tautas Saeima 1940. gada augustā pārdēvējās par Augstāko Padomi. AP bija vienpalātas orgāns, ko ievēlēja atbilstoši padomju vēlēšanu sistēmai (1 deputāta vieta – 1 kandidāts). Kandidātu sarakstus sastādīja Latvijas kompartijas Centrālā komiteja. Tajā tika iekļauti nomenklatūras darbinieki, Padomju armijas pārstāvji, kā arī strādnieki, kolhoznieki, zinātnieki, skolotāji, ārsti un radošo profesiju pārstāvji, kas bija gan kompartijas biedri, gan bezpartejiskie. Tādā veidā Augstākā Padome sastāvam vajadzēja atspoguļot padomju demokrātiju.
AP darbības forma bija sesijas, kuras sasauca 2 reizes gadā. Lēmumi iepriekš tika sagatavoti atbilstoši kompartijas interesēm un parasti tos pieņēma vienbalsīgi.

Avots: Atgādinājums par LPSR Augstākās Padomes deputātu vēlēšanām; “Tildes Datorenciklopēdija Latvijas Vēsture” © Tilde, 1998-2012.

Jautājumus, ierosinājumus vai informāciju ar kuru Jūs gribētu padalīties, sūtiet uz: dundagasvesture@gmail.com

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s