Atklāj piemiņas plāksni Dundagas baznīcā (1935.)

Dundagas luterāņu baznīcā 1935. gada 11. augustā atklāja piemiņas plāksni Latvijas atbrīvošanas cīņās un pasaules karā kritušajiem 42 Dundagas draudzes dē­liem.

Rīts (12.08.1935.)
Atklāta piemiņas plāksne vēsturiskajā Dundagas baznīcā
Dundagā vakar bija liela svētku diena, no jauna izdaiļotā Dundagas baznīcā atklāja Latvijas atbrīvošanas cīņās un pasaules karā kritušiem 42 Dundagas draudzes dē­liem piemiņas plāksni un 2. Ventspils aiz­sargu pulka 2. bataljons atzīmēja savus 10. gada svētkus. Uz svinībām no Rīgas iera­dās armijas štāba priekšnieka palīgs ģen. Dambītis, iekšlietu ministrijas informā­cijas un propagandas pārvaldes priekšnieks Mežaraups un veco strēlnieku biedrības pārstāvis plkv. Grīnbergs.

Atjaunotās Dundagas baznīcas un Dundagas pagasta kritušo kareivju piemiņas plāksnes iesvētīšanas svētku programmas fragments

Atjaunotās Dundagas baznīcas un Dundagas pagasta kritušo kareivju piemiņas plāksnes iesvētīšanas svētku programma
Vakar Dundagā pulcējās nepiedzīvoti daudz, ļaužu. Ceļi uz Dundagu jau no agra rīta bija pilni braucējiem un gājējiem. Pārpildīti pienāca arī vilcieni. No rīta Dundagas atjaunotā baznīcā sākās svinīgs diev­kalpojums, kuru noturēja prāv. A. Jaunzems, Baznīcas ģimnāzijās direktors māc. A. Voitkus, Alojas dr. māc. A. Vein- (kļūda publikācijā – DV), Dundagas dr. māc. E. Ville. Baznīca nespēja uzņemt daudzos dievlūdzējus un daļai nācās dievkalpojumu noklausīties ārpusē.
Prāv. A. Jaunzems iesvētīja atjaunoto baznīcu, pēc kam armijas štāba priekšnieka palīgs ģen. Dambītis atklāja kritušo va­roņu piemiņas plāksni.
Plāksne veidota no melna marmora, uz kuras ar zelta burtiem iegravēti kritušo dundadznieku vārdi. Plāksnes pakāje vei­dota no balta marmora.
Piemiņas plāksne Dundagas ev. lut. baznīcā

Piemiņas plāksne Dundagas ev. lut. baznīcā

Pēc dievkalpojuma Dundagas pils parka laukumā notika 2. Ventspils aizsargu pulka 2. bataljona parāde, kurā piedalījās art veco strēlnieku biedrības Dundagas nodaļas aizsargu jātnieki, jūras aizsargi, aizsargu spor­tisti un vanagi. Parādi pieņēma ģen. Dambītis.
Informācijas un propagandas pārvaldes priekšnieks J. Mežaraups aizsargiem nesa sveicienus no iekšlietu viceministra A. Bērziņa, aprādot, ka cauri partiju laikiem aizsargi paturējuši vienotību un pierādījuši savu uzticību tautas vadonim un aizsargu cildenām idejām. No 2. Ventspils aizsargu pulka sveica pulka komandiera vietn. K. Mednis. 2. bataljona k-rs Lepše de­dzīgā uzrunā atcerējās brīvības cīņu dienas.
Pēc viņa uzrunas aizsargi sumināja valdības galvu K. Ulmani, kara ministru ģen. Balodi, iekšlietu viceministru A. Bērziņu, aizsargu priekšnieku plkv.-ltn. Praulu un visus aizsargu labvēļus. Tam sekoja aizsargu apbalvošana ar Trīszvaigžņu ordeni, Aizsargu nopelnu krustu un medaļu par centību. Pievakarē Dundagas baznīcā notika garīgs koncerts, kurā piedalījās prof. P. Jozuus.
Visas bildes no galerijas “Tad un tagad”.
Atklāta piemiņas plāksne vēsturiskajā Dundagas baznīcā (Rīts, 12.08.1935.)
Brīvības cīnītāju piemiņas dienu – 11. augustu… (Valdības vēstnesis (12.08.1935.)
Atjaunotās Dundagas baznīcas un Dundagas pagasta kritušo kareivju piemiņas plāksnes iesvētīšanas svētku programma

Avots: Rīts (12.08.1935.)

Jautājumus, ierosinājumus vai informāciju ar kuru Jūs gribētu padalīties, sūtiet uz: dundagasvesture@gmail.com

Advertisements

2 responses to “Atklāj piemiņas plāksni Dundagas baznīcā (1935.)

  1. Atpakaļ ziņojums: Dundagas baznīca laiku gaitā | Dundagas vēsture·

  2. Atpakaļ ziņojums: Teiksmainais novads (1943.) | Dundagas vēsture·

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s