Pirms vēlēšanām Dundagā (1945.)

1945. gadā notika PSRS Augstākās Padomes vēlēšanas. Par to, kā tām  gatavojās  Dundagas pagasts, rakstīts laikraksta “Brīvā Venta” numurā.

Brīvā Venta (17.11.1945.)
Pirms vēlēšanām Dundagā
Ar katru dienu tuvojas PSRS Augstākās Padomes vēlēšanas un tam steidzoši jāga­tavojas, lai šo dienu sagaidītu pilnīgā ga­tavībā un panāktu PSRS Augstākās Pado­mes vēlēšanu norisi augstā politiskā lī­menī.
Šai lielai dienai gatavojas Dundagas pa­gasts. Daudz piepūlējies pagasta aktīvs, lai noorganizētu savu darbu. Pagasts jau sadalīts 9 vēlēšanu iecirkņos, kuros jau darbojas vairāki aģitātori. Ikkatrā vēlēša­nu iecirknī nodibināts un strādā aģitātoru pulciņš, kurš iestudē Staļina Konstitūciju un b. Staļina grāmatu „Par Lielo Tēvijas karu”. Katru pulciņu vada tajā nozīmētais aģitātors.
Aģitātoru zināšanu pacelšanai izvesti di­vi aģitātoru semināri. Vispārējai Nolikuma noskaidrošanai ar pagasta iedzīvotājiem noturētas trīs sapulces, kur plaši paskaid­rots vēlēšanu Nolikums un iztirzāts jautājums par starpību starp vēlēšanām aiz ro­bežām un mūsu valstī.
Bet ir arī savi trūkumi, kurus steidzīgi jānovērš. Vēl visās nozīmētās vietās nav noorganizēti aģitpunkti, kas traucē vēlē­šanu sagatavošanas darbus pagastā.
Pašā Dundagā aģitpunkts nodibināts klu­bā, kur katrs vēlētājs var atrast atbildi uz visiem neskaidriem jautājumiem. Aģitpunkta vadītājs — komsorgs b. Picalcelms parūpējies par to, lai aģitpunktam nozīmē­tās kluba telpas skaisti izdekorētu ar lo­zungiem un valsts vīru ģīmetnēm. Trūkst vēl aģitpunkta bibliotēkai literatūra, kura tik nepieciešama punkta darbības plašākai izvēršanai. Bet, neskatoties uz šiem trūku­miem, Dundagas aģitpunkts jau darbojas un trīs reizes nedēļā, pēc plāna paredzētās sanāksmēs iestudē Staļina Konstitūciju.
Stalbergs
Pirms vēlēšanām Dundagā (Brīvā Venta, 17.11.1945.)

Avots: Brīvā Venta, (17.11.1945.)

Jautājumus, ierosinājumus vai informāciju ar kuru Jūs gribētu padalīties, sūtiet uz: dundagasvesture@gmail.com

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s