Deg Dundagas slimnīca (1998.)

1998. gada 8. aprīlī Dun­dagas slimnīcas ēkā izcēlās ugunsgrēks, kuru dzēšot gāja bojā Talsu rajona ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vada komandie­ra vietas izpildītājs Raimonds Pīlips.

Dundagas slimnīca 1998. gadā pēc ugunsgrēka. Visvalža Biezbārža foto.

Dundagas slimnīca 1998. gadā pēc ugunsgrēka. Visvalža Biezbārža foto.

Ēkas pirmajā un otrajā stāvā darbojās pagasta slimnīca, savukārt trešajā stāvā bija izvietota pagasta Sociālās aprūpes nodaļa.
Informāciju, ka deg Dun­dagas slimnīcas trešais stāvs ugunsdzē­sības un glābšanas dienesta dispeče­ri saņēma pulksten 9.10. Jau pēc piecām minūtēm notikuma vietā ieradās Dundagas ugunsdzēsēju automa­šīna un tās apkalpe ar diviem stob­riem sāka dzēst. Divas Talsu ugunsdzēsēju komandas ieradās 9.45, vēl pēc divdesmit minūtēm klāt bija arī kāpņauto. Atbrauca Valdemārpils un Īves pašvaldības ugunsdzēsēji.
Atklātas liesmas neizlauzās, tās slāpēja dēļu, skārda un šīfera kār­tām klātais jumts. Bet sadūmojums bija ļoti spēcīgs, ugunsdzēsēji strā­dāja ar elpošanas aparātiem. Jau tūliņ ticis noskaidrots, ka uguns­grēka perēklis ir slimnīcas ēkas trešā stāva noliktavas telpa, kur bijusi gan malka, gan veļa, gan pīpēt gā­juši sociālās aprūpes nodaļas ie­mītnieki.
10.50 uguns izplatīšanās tika ap­turēta, zemāk par trešo stāvu tā netika, glāba pamatīgais, pirmskara gados klātais māla un smilšu griestu pārsegums. Taču, lai uguns perēkli likvi­dētu, bēniņos vajadzēja apdzēst un nojaukt sarežģītās koka konstrukci­jas, tās saslapināt. Laužot un gāžot zemē kādu it kā brīvu spāri, izrādī­jās, ka klāt ir dēļa gals. Ar to sitienu saņēma Raimonds Pīlips un 12.50 nokrita uz asfalta. Trauma bija ļoti smaga — vaļējs galvaskausa lūzums. Uz Talsu slimnīcu steidzami tika izsaukts nei­roķirurgs no Rīgas, puisi operēja, taču jauno dzīvību glābt neizdevās un pulksten 22.10 viņš mira.
Dundagas slimnīcai izdega trešais stāvs un jumta konstrukcijas. Pirmais un otrais stāvs ugunsgrēkā necieta, bet dzēšot to pielēja ar ūdeni. No ēkas evakuēja 35 cilvēkus. Sli­mākos pacientus tūliņ aizveda uz Talsu slimnīcu, citus izmi­tināja Dundagas pansionātā. Gan­drīz visas iekārtas un inventāru izde­vās glābt.
Dega Dundagas slimnīca (Talsu vēstis, 11.04.1998.)
Dundagā iet bojā ugunsdzēsējs (Kurzemes ekspresis, 15.04.1998.)
Ugunsgrēka sekas Dundagā (Talsu vēstis, 22.06.1998.)
Bilžu galerija “Dundagas slimnīca pēc ugunsgrēka (1998.)”

Avots: Talsu vēstis (11.04.1998.); Kurzemes ekspresis (15.04.1998.)

Jautājumus, ierosinājumus vai informāciju ar kuru Jūs gribētu padalīties, sūtiet uz: dundagasvesture@gmail.com

Advertisements

One response to “Deg Dundagas slimnīca (1998.)

  1. Atpakaļ ziņojums: Milzīgs ugunsgrēks Dundagā (1932.) | Dundagas vēsture·

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s