Dundagas pils slīkst dubļos (1936.)

Laikraksta “Ventas balss” 1936. gada 8. decembra numurā kāds jurists raksta par problēmām ar dubļaino ielu pie Dundagas pils.

Ventas balss, 08.12.1936.
Dundagas pils slīkst dubļos
Mums raksta: Pirms pāris nedēļām darīšanas noveda mani Dundagā, kādā iestādē, kas atrodas Dundagas pilī. Braucu ar auto un priecājos, ka mūsu dzimtenes ceļi pakāpeniski uzlabojas un pat sliktajā rudens laikā ir ciešami auto braucienam. Pašā Dundagā iebraucām pa apaļiem laukakmeņiem bruģētu varenu liepu aleju. Šāds bruģis stiepjas cauri visai Dundagai un izbeidzas tikai pie Spirta dedzinātavas. Jūs, bez šaubām, domāsiet, ka šāds bruģis pievedīs jūs arī pie sirmās pils? Nekas tamlīdzīgs. Nogriežoties no bruģa uz pils ceļa, jūs sagaida visnepatīkamākais pārsteigums, jo jūsu mašīna iegrimst dubļos līdz asīm. Šis tikai 100 metru garais ceļa sprīdis ir viena vienīga dubļu jūra, pie tam ap pus metru dziļa. Šie šķidrie māla dubļi ir iekarojuši arī pils galvenos vārtus, pa kuriem tie sāk plūst pašā pils pagalmā.
Pa šo īso ceļa gabaliņu nemitīgi kustas ļaudis, gan kājām, gan ar zirgu, gan auto, jo pilī atrodas visas iedzīvotājiem nepieciešamās iestādes: pagasta valde, policijas iecirknis, pagasta tiesa, krājkase, apdrošināšanas biedrība, ārsta ambulance un veselības kopšanas punkts. Atrodas tur arī veikali, darbnīcas u. t. t. Blakus pilij atrodas aizsargu nams, un arī uz to ir dzīva kustība pa to pašu ceļu, jo aizsargu namā dzīvo rajona veterinārārsts. Pa šo pašu dubļu skrīni ļaudis tumšos rudens vakaros dodas uz savu vienīgo sarīkojumu vietu “Vārpas” namu. Izrādās, šis ceļa gabals jau daudzus gadus ir bijis “sāpju bērns” ļaužu mutē, bet neviens par šo neciešamo apstākļu novēršanu nav rūpējies, līdz beidzot Ventspils apriņķa ceļu inženieris pag. vasarā deva rīkojumu pagasta valdei piegādāt uz šī ceļa gabala laukakmeņus šosejas būvei. Rīkojums arī izpildīts, bet – savestās akmeņu grēdas stāv turpat vēl šo baltu dien, padarīdamas jau tā slikto ceļu vēl šaurāku un satiksmei neērtāku. Kas un kad dundadzniekus atbrīvos no šīm “dubļu briesmām”? Jurists.
Dundagas pils slīkst dubļos (Ventas balss, 08.12.1936.)

Avots: Ventas balss Nr.139 (08.12.1936.)

Jautājumus, ierosinājumus vai informāciju ar kuru Jūs gribētu padalīties, sūtiet uz: dundagasvesture@gmail.com

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s